Початок офлайн-навчання за проєктом «Розробка та реалізація місцевих політик підтримки для ветеранів/-ок на рівні громад у Дніпропетровській і Миколаївській областях».
- KSPA
- 28 бер.
- Читати 2 хв
У КШДУ розпочалося офлайн-навчання за проєктом «Розробка та реалізація місцевих політик підтримки для ветеранів/-ок на рівні громад у Дніпропетровській і Миколаївській областях».
У ньому беруть участь 29 представників/-ць громад Дніпропетровської області, які прагнуть впроваджувати ефективні місцеві політики для підтримки ветеранів/-ок.
Перший день був насиченим, глибоким і наповненим важливими сенсами.
Навчання розпочалося з відвідування Києво-Печерської лаври, де учасники/-ці переосмислювали національну ідею українства через призму історії. Наталія Кривда (докторка філософських наук, академічна директорка програм MBA в Україні, голова наглядової ради УКФ) провела лекцію-екскурсію, під час якої висвітлила ключові аспекти національної ідентичності та її значення для формування політик.
Під час офіційного відкриття програми з вітальним словом до учасників/-ць звернулися:
– Руслан Приходько, заступник міністра у справах ветеранів України;
– Надія Задорожна, заступниця голови Дніпропетровської ОДА;
– Федеріка Діспенца, програмна менеджерка ПРООН в Україні;
– Ганна Міщенко, голова ГО «Київська школа державного управління імені Сергія Нижного».
Далі говорили про лідерство та відповідальність у формуванні місцевих політик. Разом із Наталією Кривдою учасники/-ці аналізували ключові аспекти лідерства, відповідальності, говорили про сучасних лідерів та формували бачення відповідальних підходів до ветеранської політики.
Наступним важливим блоком стало обговорення теми «(Ре)інтеграція ветеранів/-ок у громади: міжнародні підходи та стандарти». Тетяна Сила, спеціалістка з мобілізації громад ПРООН в Україні, представила міжнародні підходи до підтримки ветеранів/-ок, поділилася практичними кейсами та окреслила виклики, з якими стикаються громади.
Ігор Мещан, директор департаменту соцзахисту населення Київської ОДА, розповів про складові державної політики підтримки ветеранів/-ок та її стратегічні основи.
Завершили день фасилітаційною сесією під керівництвом Ольги Бабій, менторки КШДУ, яка разом із учасниками/-цями обговорила можливості місцевого рівня, виклики та потенційні рішення, що допоможуть громадам ефективно підтримувати ветеранів/-ок.
Попереду ще два дні інтенсивної роботи.
Ініціативу «Розробка та реалізація місцевих політик підтримки для ветеранів/-ок на рівні громад у Дніпропетровській і Миколаївській областях» впроваджує ГО «Київська школа державного управління імені Сергія Нижного» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки уряду Данії.
Автор фото: Антон Макарченко








Comments